YÖK 2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Kapsamında Üniversitemize 2 Turuncu Bayrak Ödülü

Yükseköğretim kurumlarındaki engelli bireylerin mekânlara, eğitsel imkânlara ve sosyo-kültürel faaliyetlere erişimleri konusunda farkındalık yaratmak ve iyi uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen “Engelsiz Üniversiteler Ödül Töreni”, bu yıl Kovid-19 salgını dolayısıyla video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi.

Törende konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından küresel salgın olarak ilan edilen içinde bulunduğumuz olağanüstü durum nedeniyle geçen yıl YÖK'te yüz yüze gerçekleştirilen töreni bu yıl dijital ortamda düzenlediklerini belirtti.

Üniversitemizin yapmış olduğu başvurulardan “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde; Denizcilik Fakültesi ve Zonguldak MYO. Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak) ödülü almaya hak kazandı.

Ayrıca, “Mekanda Erişilebilirlik Bayrağı” (Turuncu Bayrak); kategorisinde başvuru yapan Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri MYO, Alaplı MYO, Devrek MYO, Ereğli Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Gökçebey Mithat-Mehmet Çanakçı MYO. “Turuncu Bayrak Adayı” olarak değerlendirildi. Üniversitemizin Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü ve Müleküler Biyoloji Bölümleri de “Eğitimde Erişilebilirlik Bayrağı” (Yeşil Bayrak ) kategorisinde aday olarak yer almıştır.  

Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı yaptığı açıklamada, 2 birimimizin daha Turuncu Bayrak Ödülü alması ile üniversitemize verilen Turuncu Bayrak sayısının 6’ya yükseldiğini, önümüzdeki yıllarda aday olduğumuz birimler ve diğer kategorilerde yapılacak yeni başvurular ile aynı azim kararlılıkla tüm kampüslerimizde üniversiteyi engelsiz durumuna getirmek gayretiyle çalışmaların sürdürüleceğini ifade etti. Prof. Dr. Çufalı, Engelsiz Bayrak Ödüllerinin üniversitemize kazandırılmasında emeği geçen başta ilgili birimlerin yöneticileri, akademik, idari personelleri ve öğrencilere teşekkür etti.

Engelsiz Üniversite Ödül Töreni için: https://www.yok.gov.tr/Sayfalar/Haberler/2020/2020-engelsiz-universiteler-odul-toreni-gerceklestirildi.aspxYayınlanma Tarihi : 25.06.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin