Kurumsal Kimlik ve Logolar

Küçült Yazı Tipi Büyüt

11.04.2012 tarih ve 28261 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 6287 sayılı Kanunun 18. maddesi uyarınca Üniversitemizin adı “Bülent Ecevit Üniversitesi” olarak değiştirildiğinden Üniversitemiz logosunun aşağıdaki açıklamalarla ekteki şekliyle kabul edilmesine,

Beyaz zemin üzerine; logonun etrafında bayrağımızın renginden esinlenilen kırmızı renkte iki daire arasında Ariel Black fontu kullanılarak parliament mavi renkte Üniversitemizin açık adı (büyük harflerle) bulunmaktadır. Yazı karakterlerinin başlangıç ve bitişine paralel olarak da alt merkeze uyacak şekilde Üniversitemizin kuruluş yılı Ariel Black fontu kullanılarak lacivert renkte yazılmıştır.

Logonun merkez kısmında ise çimen yeşili renkte madenci feneri ışığını anımsatıcı bir simge ve bu simgenin altında ise eğitimin simgesi olarak açılmış bir kitap şekli bulunmaktadır.

18.05.2018 tarih ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan 7141 sayılı "Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 6. Maddesi uyarınca Üniversitemizin isminin "Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi" olarak değiştirilmesi nedeniyle, Üniversitemiz logosu ve birimlerimizce kullanılmakta olan logolarda isim değişikliği yapılarak, “Bülent Ecevit Üniversitesi” isminin başına “Zonguldak” ibaresinin eklenmesinin uygun olduğuna oybirliğiyle karar verilmiştir."30.Yıl Kutlu Olsun" Logo - TR - PNG  *1592x693 pixel - (Yazı Yanda)   *1452x1029 pixel (Yazı Altta)

Kurumsal Logo TR (300x300 pixel)  - PNG    (Arkaplan Beyaz - Küçük)

Kurumsal Logo TR (3000 x 3000 pixel) - PNG    (Arkaplan Beyaz - Büyük)

Kurumsal Logo EN - PNG     (Arkaplansız - Büyük)

Logo Çizim Dosyaları

Ai Dosyası / EPS Dosyası / SVG Dosyası / PDF Dosyası / PSD DosyasıCoreldraw Dosyası (v12 ve Üst Sürümler)