Vali Mustafa Tutulmaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç ve Rektörümüz Kdz.Ereğli’de Kampüs Alanında İncelemelerde Bulundu

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Saadet Oruç, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Sami Uyar ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Süleymanlar mahallesinde eski hastane binalarının bulunduğu bölgede yapılması planlanan kampüs alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Tutulmaz, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, yeni kurulacak kampüs alanı projesinin, hem Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin hem Kdz. Ereğli’nin büyüme ve gelişmesine önemli bir hız kazandıracağını ifade ederek, eğitime yapılacak yeni destekler ile kampüs alanı projesinin daha güzel ve hızlı bir şekilde tamamlanabileceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oruç ise projenin Kdz. Ereğli için önemine dikkat çekerek, kampüs alanında yeni fakülteler, yeni bölümler ile Ereğli’deki öğrenci sayısının hızla artacağını, yeni fakülte binalarının temel atma ve açılış törenlerinde birlikte olmak istedikleri mesajını verdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı da üniversitemizin ve öğrencilerin gelecek süreçte büyümesine katkı sağlayan her türlü proje ve girişimlerin takipçisi olduklarını söyleyerek, Kdz. Ereğli’deki yeni kampüs alanı konusunda ilgili mercilerle sürekli iletişim halinde olunduğunu kaydetti. Rektörümüz, yeni kampüs alanının üniversitemizin geleceği, hızla gelişmesi anlamında önemine dikkat çekerek, “Yeni kampüsler, yeni fakülteler ile kaliteli ve nitelikli eğitim ışığında, öğrenci sayımızı artırarak şehrimiz, bölgemiz ve ülkemiz için değer üreten bir yükseköğretim kurumu misyonuyla büyümemizi sürdürüyoruz. Kdz. Ereğli kampüs alanı projesinde eğitime olan desteklerinden ötürü tüm hayırseverlere teşekkür ederim” diye konuştu.


Yayınlanma Tarihi : 20.07.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin