Üniversitemizden 4 Proje Başvurusu TÜBİTAK-BİDEB 2209 A Programından Destek Almaya Hak Kazandı

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı 2020 yılı 1. dönem başvuru sonuçları açıklandı.

Başvuru sonuçlarına göre Üniversitemiz lisans öğrencileri tarafından yapılan başvurularından 4 proje başarılı olarak destek almaya hak kazanmıştır.

BİDE-2209 A programı Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencisinin/öğrencilerinin hazırladıkları araştırma projelerinin gerektirdiği makine/teçhizat, sarf malzemesi, seyahat, hizmet alımı giderleri için hibe desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda başarılı olan projeler 12 aya kadar süre ile ve 2.500 TL’ye kadar destek alabilmektedir.

Destek kazanan projelerden 3’ü Mühendislik Fakültesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Barış Avar’ın danışmanlığında Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü lisans bölümü öğrencileri tarafından hazırlanmıştır. Hasan Berk DURDU "Cu-B4C Metal Matrisli Kompozit Malzemelerin Nötron Zırhlama Özelliklerinin Araştırılması" başlıklı projesi, Yasin Muhammed BÜYÜKYILMAZ ve Esin ÇELİK "Grafen/MnO2 kompozit malzemelerin üretilmesi ve süperkapasitör özelliklerinin incelenmesi" başlıklı projeleri, Dilara USLU  ve Sinem YILMAZ ise "Zn-TiO2 nanokompozit malzemelerin üretilmesi ve özelliklerinin incelenmesi" başlıklı projeleri ile destek kazanmışlardır.
Başarılı olan dördüncü 2209 A projesi ise Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Soner Çakar danışmanlığında Kimya Bölümü lisans öğrenicisi Esra Kaleoğlu tarafından ‘Glisin-Ninhidrin Metal Kompleks Boyaların Güneş Pili Uygulamaları’ başlığı ile hazırlanmıştır.
Destek kazanan öğrencilerimizi ve proje başvurularını teşvik eden, danışmanlık yapan hocalarımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.Yayınlanma Tarihi : 01.09.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin