Üniversitemizden  ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’  Dolayısıyla Gazetecilere Check-Up Hizmeti

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında ilimizde görev yapan ulusal ve yerel gazete çalışanları ile ailelerine yönelik Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde ücretsiz olarak Check-up (Genel sağlık taraması) hizmeti sunuldu.

Check-up hizmeti kapsamında 10 Ocak Cuma gününden itibaren Üniversitemiz Hastanesine başvuran gazeteciler, hasta yönlendirme görevlilerinin refakatinde ilgili birimlere götürülerek tetkik ve muayeneye tabii tutuldular. Geniş katılımın olduğu 14 Ocak Salı günü sunulan sağlık hizmetinin ardından kahvaltılı basın toplantısına geçildi.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, gece gündüz demeden görevleri başında fedakârlık gösteren gazetecilerin sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için Üniversite olarak imkânları dâhilinde destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Gazetecilerin güç ve meşakkatli bir görev yaptığına işaret eden Rektörümüz, kamuoyunun haber alma hakkını zor şartlar altında yerine getirmeye çalışan gazetecilerin, önemli bir kamu görevi icra ettiklerini, bu bağlamda ilimizdeki basın emekçilerinin sağlıklı bir vücuda sahip olmaları, bu sağlığı sosyal yaşamlarına pozitif yönde yansıtabilmeleri adına Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak bir nebze de olsa destekte bulunmak istediklerini söyledi. 

Ücretsiz sağlık taraması hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getiren gazeteciler de bu hizmetin sunulmasındaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Üniversite Hastanesi çalışanlarına teşekkürlerini ilettiler.

İlimiz basın çalışanları ve ailelerini kapsayan Check-Up hizmeti, 17 Ocak Cuma günü mesai bitimine kadar devam edecek.Yayınlanma Tarihi : 14.01.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin