Üniversitemizde Siber Güvenlik Konferansı ve Eğitimi Düzenlendi

Üniversitemiz Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Zonguldak BEÜ Bilişim Takımı girişimleri ile Üniversitemizde siber güvenlik konferansı ve eğitimi düzenlendi.

15 ve 16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen etkinliklerde Privia Security firmasında Siber Güvenlik Danışmanı olarak çalışan Ramin Karimkhani tarafından Uygulamalı Sızma Testi Eğitimi gerçekleştirildi.

Mühendislik Fakültesinde düzenlenen eğitime öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Eğitimde, “Hedefe Yönelik Bilgi Toplama, Zaafiyet Analizi, Port Tarama” gibi konular üzerine bilgi verildi ve uygulama yapıldı.

Hackerların 50 Tonu Konferansı Düzenlendi

Etkinliklerin ikincisinde, Privia Security Kurucu ve Yöneticisi Eyüp Çelik ve BGA Bilgi Güvenliği Dijital İletişim Direktörü Hamza Şamlıoğlu'nun katılımlarıyla "Hackerların 50 Tonu" konferansı düzenlendi.

Tahir Karauğuz Konferans Salonunda yoğun katılımla gerçekleştirilen etkinlikte “Siber Güvenlikte Etik”, “Siber Güvenliğe Nasıl Başlanır?”, “Siber Güvenlikte Kariyer” gibi konular üzerinde konuşuldu.

ZBEÜ Bilişim Takımı adına Alperen AYDIN, bu tür etkinlikleri sürdürmek için çalışmalara devam edeceklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.Yayınlanma Tarihi : 24.03.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin