Üniversitemizde "9. Kampüsün Kanında Hayat Var" Kan Bağışı Kampanyası Gerçekleştirildi

‘Kampüsün Kanında Hayat Var’ sloganıyla 2011 yılından bu yana Türk Kızılayı Genel Başkanlığı, Zonguldak Türk Kızılay Şubesi işbirliği ve Kızılay Gençlik Topluluğu’nun gönüllü katılımı ile kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla sürdürülen kampanyanın 9.’su 11 - 12 Mart tarihlerinde Üniversitemizde gerçekleştirildi.

Farabi Kampüsü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kampanyaya Üniversitemizin akademik ve idari personeli, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız iki gün boyunca destek verdi.  Toplanan kan bağışıyla insanlara umut olmaya devam eden kampanyada, bu yıl “Kan Dostum” sloganıyla bağışçılardan 1704 ünite kan toplandı.

Kampanya boyunca spor salonunu gezerek kan bağışında bulunanlarla sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sunan Genç Kızılay Topluluğu öğrencilerini de tebrik etti.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Rektörümüz, toplumsal farkındalık oluşturma adına Üniversitemizde sosyal sorumluluk projelerine her zaman öncelik verildiğini belirterek insan yaşamı için en temel kaynaklardan biri olan kan bağışı hususunda Üniversitemizin gösterdiği duyarlılık sayesinde vatandaşların da gönüllü bağış yapma konusunda teşvik edildiğin ifade etti. Türk Kızılayı’nın düzenli kan bağışçısı desteğini artırmaya yönelik yürüttüğü çalışmalarına en büyük kurumsal desteklerden birini Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin verdiğine dikkat çeken Rektörümüz, yapılan düzenli ve sürekli bağışlar sayesinde Türkiye’nin kan ihtiyacını karşılamada titiz bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.Yayınlanma Tarihi : 13.03.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin