Üniversitemiz Solunum Cihazları İçin Çoklayıcı Üretimine Başladı

Zonguldak’taki hastanelerin taleplerini karşılamak amacı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) koordinasyonu ile başlatılan projeye Üniversitemiz de solunum cihazları için gerekli olan çoklayıcı üretimi ile katkı sağlıyor.

Solunum cihazları için çoklayıcı üretimlerine 3 boyutlu yazıcılarla başlandı. Grizu-263 Uzay Takımımızın katkıları ile birlikte hastanelerimizin ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor.

Grizu-263 Uzay Takımımızın başlamış olduğu koruyucu siperlik üretimleri de bir yandan devam ederken, Takımımız şu ana kadar toplamda 130 siperliği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne teslim etti.

Ülkemizin içerisinde bulunduğu Koronavirüs salgını döneminde göstermiş olduğu çabalardan dolayı Grizu-263 Uzay Takımımıza ve 3 boyutlu yazıcı destekleri için Teknoparkımıza çok teşekkür ediyoruz.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak sağlık çalışanlarımızın ve halkımızın her zaman yanında olacağız. Hem cerrahi siperlik hem de solunum cihazları için gerekli çoklayıcı üretimine devam edeceğiz.Yayınlanma Tarihi : 04.04.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin