Üniversitemiz Lisansüstü Eğitimde Çıtayı Yükseltmeye Devam Ediyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 2 Yüksek Lisans, 4 Doktora Programı açılmasına onay verdi. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim (Disiplinlerarası) Yüksek Lisans Programı ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Lisans Programı ile Anatomi, Endodonti, Protetik Diş Tedavisi ve Fizyoloji Anabilim Dalı Doktora Programlarının açılması YÖK tarafından karara bağlandı.

Bu kapsamda, üniversitemizin büyüme ve gelişme hedefleri doğrultusunda, Rektörlüğümüzün Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde yüksek lisans programları açılması konusundaki teklifleri,  6 Şubat 2020 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulundu.

Böylelikle Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans sayısı 13, Doktora Programı sayısı ise 14‘e yükseldi. Üniversitemiz bünyesindeki lisansüstü program sayısı ise Yüksek Lisansta 66, Doktorada ise 32 oldu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı,  yeni bölüm ve programların açılması çalışmalarında, ülkemizin, bölgenin ve ilimizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte ve kalitede, öğrencilerin ilgi gösterdiği meslek dallarını dikkate aldıklarını, yeni açılan lisansüstü programlara ilave olarak başka bölüm ve programların açılması yönünde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Yeni açılan lisansüstü programların üniversitemiz, mezunlarımız ve araştırmacılar için çok önemli olduğunun altını çizen Rektörümüz, süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Yeni programlar için öğrenci kabulünün 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Güz döneminden itibaren yapılması planlanmakta olup, yeni programların Üniversitemiz ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz.Yayınlanma Tarihi : 05.03.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin