Siber Güvenlik Eğitimleri Yoğun Katılım İle Düzenlendi

Üniversitemiz Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Bilişim Takımı girişimleri ile T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi desteğiyle Siber Güvenlik Eğitimleri düzenlendi.

7 ve 8 Aralık tarihleri arasında Mühendislik Fakültesinde düzenlenen eğitimlerde “Ağ Güvenliği” ve “Web Uygulama Güvenliği” olmak üzere iki ana başlık hakkında teorik bilgiler verildi ve uygulamalar yapıldı.

7 Aralık Cumartesi günü yapılan ilk eğitimde Yönsis firmasından Murat Demirci’nin anlatımlarıyla “Ağ Güvenliği” başlığı altında ağ saldırı riskleri, ağ iletişim tehditleri, sosyal mühendislik ve güvenlik araçları hakkında bilgilendirmeler yapılırken, 8 Aralık Pazar günü verilen eğitimde Beyaznet firmasından Yavuz Yüksel’in anlatımlarıyla “Web Uygulama Güvenliği” başlığı altında aktif ve pasif bilgi toplama, saldırı tipleri gibi konular işlendi.

Eğitimlere ilişkin açıklamada bulunan Karaelmas Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erkan Çetiner, eğitimin başarı ve yüksek katılımla geçmesinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, eğitimlerin gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı'ya ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.Yayınlanma Tarihi : 09.12.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin