Sanal Üniversite Tercih Fuarlarında Üniversitemiz Yoğun İlgi Görüyor

2020 Yükseköğretime Geçiş Sınav (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversite adaylarına doğru ve bilinçli bir tercihte bulunmalarına yönelik olarak başlayan sanal üniversite tercih fuarları devam ediyor. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi sanal stantları da üniversite adaylarından yoğun ilgi görüyor.

Yeni Tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile sebebiyle bu yıl yüz yüze gerçekleştirilemeyen üniversite tanıtım ve tercih etkinlikleri kapsamında, üniversiteler online platformlarda öğrenciler ile buluşmaya başladı. Bu kapsamda üniversitemiz de 28 Temmuz’da başlayan ve - 09 Ağustos’a kadar devem eden Online Üniversite Tercih Fuarı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) organizasyonunda 4 Ağustos tarihinde başlayıp 7 Ağustos’ta sona erecek olan ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’deki yerini alarak üniversite tercihi yapacak adaylarla bir araya geliyor.

Sanal fuarlar kapsamında adaylar, görevlilerimiz tarafından programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler, bilimsel ve akademik proje ve etkinlikler, kampüs yaşamı, ulusal ve uluslararası akreditasyon ve işbirliklerine ilişkin olarak canlı sohbetler ile bilgilendiriliyor. Her gün yüzlerce adayı ağırlayan ve yoğun ilgi gören Üniversitemiz sanal stantlarında üniversite tercihine ve şehrimize ilişkin merak edilen sorular detaylı olarak yanıtlandırılıyor.

Türkiye genelinde aday öğrencilere açık olan Online Üniversite Tercih Fuarı’na www.online.unitercih.com adresinden; YÖK organizasyonunda başlayan, Türkiye’den 200 yükseköğretim kurumunun katılım sağladığı ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ ye ise https://sanalfuar.yok.gov.tr  adresinden ulaşılabilmektedir.


Yayınlanma Tarihi : 06.08.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin