Rektörümüz, Grizu-263 Uzay Takımı İle Birlikte Türk Havacılık Uzay Sanayii’ni Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Mühendislik Fakültesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren  Grizu-263 Uzay Takımı üyeleri ve takımın danışman hocası Prof. Dr. Bülent Ekmekçi ile birlikte Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)’ni ziyaret ettiler.

4 Haziran Perşembe günü, Kahramankazan’daki TUSAŞ Merkez Yerleşkesinde Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Grizu- 263 Takımı, Prof. Dr. Kotil’e takımın uzay faaliyetleri, başarıları ve planlanan projeler  hakkında bilgilendirme içeren kısa bir sunum yaptı. Sunumun ardından Rektörümüz ve beraberindeki ekip,  Türkiye’nin uzaya açılan kapısı olan  Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test (USET) Merkezi’nde incelemelerde bulundu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Kotil, Türkiye’nin havacılık ve uzay faaliyetleri hakkında Rektörümüz ve takım ekibine bilgi verdi. Grizu-263 Uzay Takımı’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Aralık ayında uzaya gönderilecek olan Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A’nın Türkiye’nin uzay yolculuğunda  önemli bir adım olacağının altını çizen Genel Müdür Kotil,  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin uzay çalışmaları kapsamında önemli bir aşama kaydettiğini dile getirdi ve  Uzay Takımımıza başarılarının devamını diledi.
Ziyarete ilişkin açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, uzay alanındaki çalışmaları ile üniversitemizin ve ülkemizin temsilcisi olan Grizu-263 Uzay Takımı ile birlikte Türkiye’nin uzay ve havacılık üssü TUSAŞ’a yapılan ziyaretin önemine dikkat çekti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak Grizu- 263 Uzay Takımımız ile Türkiye’nin uzay alanındaki projelerine destek vermenin gurur verici olduğunu ifade eden Rektörümüz, TUSAŞ ile koordineli çalışmaların devam edeceğini belirtti ve ev sahipliğinden dolayı Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil’e teşekkür etti. 


Yayınlanma Tarihi : 05.06.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin