Öğrenci Destek ve Psikolojik Danışmanlık Koordinatörlüğü Hizmete BaşlıyorGöreve geldikleri andan itibaren öğrenci odaklı çalışmalara hız veren yönetimimiz, öğrencilerimizin kaliteli ve nitelikli eğitimleri için yaptığı çalışmaların yanında huzur ve refahlarını sağlamaya yönelik olarak da önemli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Bu çerçevede Öğrenci Destek ve Psikolojik Danışmanlık Koordinatörlüğü oluşturulması amacıyla Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu başkanlığında Üniversitemizin İdari ve Akademik birimlerinden oluşan temsilciler ile toplandı yapıldı.

24 Mayıs Salı günü Rektörlük Senato Salonundaki toplantıda, koordinatörlüğün en kısa sürede faaliyete geçmesi için atılması gereken adımlar değerlendirildi. Toplantıda alınan kararlara göre Üniversitemizin Mediko biriminde devamlı olarak psikolojik ve rehberlik danışmanının bulunması, haftanın bir günü psikiyatrist desteğinin sağlanması,  maddi kaygılarla sıkıntı yaşayan öğrencilerimizin de Üniversitemiz Vakfına yönlendirilmesi öncelikli olarak görüşüldü.

‘Öğrencilerimiz Üniversitemizin Varlık Sebebi’

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Kutoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, öğrencilerin üniversitenin varlık sebebi olduğunu vurgulayarak yaşadıkları maddi-manevi sıkıntılarda bir öğrencinin kazanılmasının bile kar olduğunu ifade etti. Elde bulunan bütün imkânlarla vakit kaybetmeden birimin faaliyete geçeceğini belirten Kutoğlu, koordinatörlüğün süreç içerisinde en iyi hizmeti verecek duruma geleceğini bildirdi.

Toplantıda, Öğrenci Destek ve Psikolojik Danışmanlık Koordinatörlüğü’nün başkanı olarak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Okan Bilgin seçilirken,  birimin faaliyetlerine Pazartesi gününden itibaren başlaması planlanıyor.


Yayınlanma Tarihi : 28.05.2022 Sayfa Görüntülenme Sayısı : 277
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin