Hasta Bilgilendirme Toplantılarının Beşincisi “Meme Kanserinde Erken Tanı” Konu Başlığı ile Devam Etti

Zonguldak Valiliği ve Üniversitemiz işbirliği ile düzenlenen, Halk Eğitimi ve Hasta Bilgilendirme Toplantılarının beşincisi 4 Şubat Salı günü Atatürk Kültür Merkezi’nde vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinesinde yürütülen ve Kasım 2019’da başlayıp 2020 yılında da düzenli aralıklarla devam edecek eğitimlerin beşincisinde, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak “Meme Kanserinde Erken Tanı” ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Prof. Dr. Çakmak, 4 Şubat Dünya Kanser günü gerçekleştirilen toplantıda “Meme Kanserinden Değil Geç Kalmaktan Kork” sloganıyla kanser farkındalığı ve tarama programları, dünya genelinde ve ülkemizde meme kanseri istatistikleri, meme kanserinin tanı, tedavi ve takip süreci, erken tanı yöntemleri, kendi kendine meme muayenesi, meme kanseri ile ilgili doğru bilinen yanlışlar, erkeklerde meme kanseri ve meme kanser riskini azaltma stratejileri konularında halka bilgiler aktardı.

Dinleyicilerin soru ve görüşleriyle devam eden toplantı, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 04.02.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin