Grizu-263 Uzay Takımımız Sağlık Çalışanları İçin 3D Yazıcıyla Siperli Maske Üretiyor

Uzay ve uydu araştırmalarında başarılı çalışmalara imza atan Grizu-263 Uzay Takımımız, sağlık çalışanlarımız için cerrahi yüz siperliği üretimine başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüs salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarımızın virüsten korunmasında önemli bir rolü olan yüz siperliği ihtiyacını karşılamak üzere Grizu-263 Uzay Takımımız cerrahi yüz siperliği üretimi için kolları sıvadı.

Üretilen ilk siperlikler, Takım Kaptanı Çağla Aytaç Dursun tarafından 27 Mart Cuma günü Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Şenay Özdolap ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güven Çelebi’ye teslim edildi.

Konu ile alakalı açıklama yapan Çağla Aytaç Dursun, “Pandemide en önde savaşan sağlık çalışanlarımız için elimizden gelen her türlü desteği vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu zor günleri dayanışma ile atlatacağımızdan eminiz. 3 Boyutlu Destek Projesi ile farkındalık yaratan ve Zonguldak’ta proje için çalışan Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencisi Alperen Genç’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Planlı ve programlı bir şekilde dayanışma içerisinde üretimlerimize devam ederek ihtiyaçları karşılayacağız. Ayrıca 3D yazıcı desteği ile takımımıza katkı sağlayan Arş. Gör. İlker Emin Dağ ve Cosmos Roket Takımı’na da teşekkür ediyoruz” dedi.

Dünyanın en küçük mini uydu projesiyle Üniversitemizin ve ülkemizin gururu olan Grizu-263 Uzay Takımı’na bu özverili çalışmaları için teşekkür ediyor, Türkiye’de sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için 3D yazıcı üretimine odaklanan #3BoyutluDestek projesine desteklerinden dolayı tebrik ediyoruz.Yayınlanma Tarihi : 27.03.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin