Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Fatih Andı Üniversitemizde Konferans Verdi

İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anma haftası etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Fatih Andı üniversitemizde  "Niçin Akif?" başlıklı bir konferans verdi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde 26 Aralık Perşembe günü düzenlenen konferansa, Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyfullah Kara, Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak ile akademik idari personel ve öğrencilerimiz katıldı.

Konuşmasına Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitler paylaşarak başlayan Prof. Dr. Muhammed  Fatih Andı, Mehmet Akif Ersoy’un vefatının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen, insanların hayatına bir şeyler katmaya devam etmesi, hayatlarını zenginleştirmesi, örnek alınacak çokça özelliğinin bulunması sebebiyle anılmaya devam ettiğini söyledi. Mehmet Akif’in çok yönlü bir şahsiyet olduğuna, özellikle dile olan katkılarına vurgu yapan Prof. Dr.Andı, Akif’in en önemli vasıflarından birisinin de eserlerinin ve hayatının bir bütünlük oluşturması olduğunu belirtti.  Mehmet Akif Ersoy’un çağının tanığı, toplumun sesi olan yönüyle,  onun eserlerinden yaşadığı çağı okuyabildiğimizi söyleyen Prof. Dr. Muhammed Andı,  Mehmet Akif’in sosyal ve kültürel yönden güçlü bir girişimci olduğuna da dikkat çekti. 

Katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile devam eden konferans, Rektörümüzün,  Prof. Dr. Muhammed Fatih Andı’ya günün anısına teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 26.12.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin