Denizcilik Fakültemizde  “Ulusal Karadeniz Denizcilik ve Lojistik Zirvesi” Düzenlendi

Üniversitemiz Kdz. Ereğli Denizcilik Fakültesi tarafından organze edilen ‘III. Geleneksel Sektör Söyleşileri’ bu yıl Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi ismiyle düzenlendi.

7 Aralık Cumartesi günü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik  Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından gerçekleştirilen zirveye,  Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Ayaz, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli, Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bandırma On Yedi Eylül  Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi,  Kocaeli Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan  Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi öğrencileri yanında Üniversitemiz Denizcilik Fakültesi akademik-idari personeli ve öğrencilerimiz katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, Karadeniz’de öğrenci odaklı ulusal  kapsamdaki denizcilik kongrelerine öncülük yapacak bu zirvenin Kdz. Ereğli’de düzenlenmesinin memnuniyet verici olduğunu, Denizcilik Fakültesine olan desteklerinin de artarak devam edeceğini ifade etti. Prof. Dr. Ayaz ise, etkinlik kapsamında denizcilik sektörünün önde gelen isimlerinin öğrencilerle bir araya gelerek, onların akademik gelişimlerine katkı sunacağını belirtti.

MEAK Deniz Ticaret Odası Batı Karadeniz Şubesi Başkanı İrfan Erdem, Türkiye Denizcilik Federasyonu (TURDEF) Başkanı Erkan Dereli ve GİZ Denizcilik Firma Sahibi Kutsi Başsarıoğlu  da konuşmalarında, denizcilik  eğitimi, devam eden projeler ve Türkiye’de denizcilik sektörünün  uluslararası arenadaki durumu ile ilgili önemli bilgiler aktardılar.

Konuşmaların ardından başlayan oturumların ilkinde, Türk Loydu Vakfı Başkanı  Cem Melikoğlu, etkinliğin proje danışmanı, aynı zamanda CEVA IMEA  Bölgesi Özel Projeler Direktörü Hakan Karaca ve FRACHTBOX Avrupa ve  Ortadoğu Direktörü Tülin Doğan çalışma alanları hakkında detaylı  bilgiler vererek öğrencilere sektörel anlamda bir dizi tavsiyelerde bulundular. 2.  oturumda ise  EVYAPPORT Operasyon Müdürü Kayhan Alipaşaoğlu, ATASOY GRUP  denizcilik şirketinden Broker Suzan Atasoy ve TURKON LINE Acente Müdürü  Barış Beğen çalışma alanları ile ilgili öğrencilere birer sunum  gerçekleştirerek, meslekte güvenilir olmanın ve teknolojiyi takip  etmenin ne denli önemli olduğunu vurguladılar.

Ulusal Karadeniz Denizcilik Ve Lojistik Zirvesi BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı, Denizcilik Fakültesi Arş. Gör Umur Bucak’ın katılımcılara teşekkürlerini iletmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 09.12.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin