Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nın Bilgilendirme Toplantısı Üniversitemizde Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Yetenek Her Yerde" sloganıyla 6-7 Nisan 2020 tarihlerinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek, Üniversitemizin de paydaş olarak yer aldığı ‘Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nın bilgilendirme toplantısı Sezai Karakoç Kültür Merkezinde yapıldı.

19 Şubat Çarşamba günü öğrencilerimizin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Seyfullah Kara, bu fuarla gençlerin gelecek ufuklarının ve vizyonlarının gelişeceğini belirterek 12 il ve 13 üniversitenin katılımıyla gerçekleşecek Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nda öğrenci ve mezun gençlerin bölgede faaliyet gösteren kamu ve özel sektör işverenleriyle bir araya gelme imkanı bulacağını söyledi. Prof. Dr. Kara, öğrencilerin fuara katılımını önemsediklerini belirterek üniversitenin imkanları ile öğrencilerin taşıma durumlarını üstleneceklerini ifade etti.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Akdal da yaptığı sunum ile fuara katılımın nasıl sağlanacağı konusunda katılımcılara bilgi verdi.  Fuarın, öğrencilere mezuniyetleri sonrası hayatlarına yön vermelerinde sağlayacağı katkılara dikkat çeken Akdal, “Yetenek Kapısı Platformu”  hakkında bilgi vererek bu platform ile öğrenci ve sektörün bir araya getirildiğini söyledi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin ilimizi temsilen hem öğrencileriyle hem de Zonguldak iline hizmet veren kurum, kuruluş ve işletmeci paydaşlarla Batı Karadeniz Kariyer Fuarı’nda yer almayı hedeflediğini belirten Akdal, fuar süresince kişisel ve mesleki gelişim seminerleri, bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları gibi etkinliklerin de gerçekleştirileceğini ve tüm katılımcıların böylelikle eğitim, ilgi ve becerilerine uygun alanlarda kariyer ve istihdamlarında gelişim sağlayacaklarını ifade etti.

Toplantı, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 19.02.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin