AR-GE Çalışma Kahvaltısı Üniversitemiz Katılımı ile Gerçekleşti

Zonguldak İl ve İlçelerinde faaliyet gösteren sanayiciler, kamu kurumları ve üniversitemiz akademisyenleri, Vali Erdoğan Bektaş’ın himayelerinde Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde Dedeman Otel’de düzenlenen Ar-Ge çalışma kahvaltısında buluştu.

Toplantıya Vali Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Doç. Dr. Fatih Kemal Öztürk, Bakanlık Zonguldak İl Müdürü Ayben Özkan, Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik, KOSGEB Zonguldak İl Müdürü Güven Aktaş, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Zonguldak İl Temsilcisi Dr. İbrahim Alışkan, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Muharrem Sarıkaya, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arslan Keleş,  Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu, Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Alper Püren, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ocak, Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Taner Arslan ve 50 civarında sanayici iş insanı katıldı.

Toplantıda sırasıyla; Dr. İbrahim Alışkan tarafından Ar-Ge Merkezi kuruluşu hakkında bilgilendirme sunumu, Doç.Dr. Fatih Kemal Öztürk tarafından Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri teşvikleri sunumu, Dr. Öğretim Üyesi Ferdi Kesikoğlu tarafından Ur-Ge Projeleri bilgilendirme sunumu, Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik tarafından Teknopark Fırsatları ve Melek Yatırımcı Ekosistemi bilgilendirme sunumu, Çaycuma Sera OSB Müdürü Özgür Okur tarafından Sera OSB sunumu ve BAKKA Uzmanı Mehmet Çetinkaya tarafından Filyos Mega Endüstri Bölgesi Projesi bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Toplantıda, Zonguldak ilinin özellikle Çelik ve Maden sektörlerinde uluslararası rekabette öne çıkması hedefiyle Ar-Ge Merkezlerinin kurulması, Ur-Ge Proje önerilerinin hazırlanması ve melek yatırımcı ekosisteminin tesis edilmesi konularında önemli değerlendirmeler ve fikir alışverişleri yapıldı.Yayınlanma Tarihi : 16.01.2020
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin