Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite Ve Diyabet Uygulama Ve Araştırma Merkezi’nde Podoloji -Ayak Sağlığı Ve Bakımı İle Kozmetik Ayak Bakım Biriminin Açılışı Yapıldı

Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde Podoloji Polikliniği-Ayak Sağlığı ve Bakımı ile Kozmetik Ayak Bakımı Biriminin açılışı yapıldı.

Açılışa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yrd. Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Rektör. Yrd. Prof. Dr. V. Haktan Özaçmak, Rektör Yrd. Prof. Dr. Seyfullah Kara, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ertuğrul Güner, Tıp Fakültesi Dekan V. Murat Can, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Şenay Özdolap, Üniversite Genel Sekreteri Hayri Bulazar, Kozmetik Ayak Sağlığı Biriminin tefrişatını “Merhum Serkan Çoban” anısına yapan Sanofi İlaçları Ltd.Şti.’nden Diyabet İş birimi Direktörü Buğra Kulak, Merhum Serkan Çoban eşi Zeynep Çoban ve ailesi ile merkez akademik ve idari personelleri katıldı.

Açılışta konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, merkezin kurulumunun ve faaliyetlerinin Türkiye’de tek olduğunu ve merkeze ait Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisinin TUBİTAK ULAKBİM TR Dizinine iki yıllık süre içinde kabul edilmesinin sevindirici bir başarı olduğunu söyledi. Rektör Çufalı,  Podoloji-Ayak Sağlığı ve Bakım Merkezi ile Kozmetik Ayak Bakım Biriminin Üniversitemize ve İlimize hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen akademik ve idari personellere teşekkürlerini iletti.

Konuşmanın ardından Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu tarafından merkezin kuruluşu, faaliyete geçişi, eğitim, öğretim, araştırma faaliyetleri ile yenilikleri hakkında sunum yapıldı.

Bayraktaroğlu, Podoloji-Ayak Sağlığı ve Bakımı Biriminin alt yapısının Prof. Dr. Selçuk Keser’in yürütücülüğünde Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Alt Yapı projesiyle gerçekleştirildiğini belirterek Kozmetik Ayak Bakımı Biriminin ise Sanofi İlaçları Ltd.Şti. tarafından mesleği başında hayatını kaybeden çalışanı merhum Serkan Çoban adına tefriş ettiğini söyledi.

Sunum sonrası Merkez içindeki Podoloji Polikliniği-Ayak Sağlığı ve Bakımı ile Kozmetik Ayak Bakım birimlerinin açılışYayınlanma Tarihi : 13.03.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin