Zonguldak Teknopark Resmi Açılış Töreni Büyük Katılımla Gerçekleşti

30 Eylül 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan ve 30 Nisan 2018 tarihinde kurulan Zonguldak Teknopark’ın resmi açılış töreni bugün büyük katılımla gerçekleşti. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ın yanı sıra Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Garnizon Komutanı Pers. Yzb. Ayhan Kafalı, İl Emniyet Müdürü, Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, Zonguldak Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği Başkanı, KOSGEB İl Müdürü, KÜSİ, BAKKA ve TTK temsilcileri, sanayiciler ve akademisyenlerimiz katıldı.

Açılış programında, Filyos Mega Endüstri Bölgesi tanıtım videosu yayınının ardından Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Umut Güneş Sefercik tarafından bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Sunumda, Ülke genelinde 81 adet olan Teknoparkların ihracata önemli katkısı vurgulanırken, 59. faal Teknopark olarak faaliyetlerine başlayan Zonguldak Teknopark’ın kuruluş öncesi ve sonrasındaki çalışmalarına ve hedeflerine yer verildi.

Bilgilendirme sunumu ardından Rektörümüz yaptığı konuşmada Üniversite-Sanayi işbirliğinin değerine dikkat çekti ve bölgede Teknoparkın yaratacağı sinerjiyi değerlendirdi. Şu ana dek Teknopark’a 13 Ar-Ge Proje başvurusu geldiğine değinen Çufalı, 3 Ar-Ge firmasının kabul edildiğini ve bu sayının yeni yıl ile beraber hızla artacağına inandığını vurguladı.

Program, Vali Erdoğan Bektaş’ın konuşması ile devam etti. Vali Bektaş, Teknopark binalarının değil o bina içinde sunulan katkının önemine değinerek, Zonguldak ilinin batısında Ereğli Demirçelik Fabrikası, doğusunda Filyos Mega Endüstri Bölgesi ile aslında oldukça şanslı bir coğrafya olduğunu ve bu coğrafyada başarılabilecek çok şey olduğunu vurguladı.

Teknopark firmalarının mevcut Ar-Ge Projeleri ile ilgili kısa bilgilendirme sunumları gerçekleştirdikleri program, açılış kokteyli ile sona erdi. Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin