Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi ÇELİK'in ARTMER ziyareti

Geçtiğimiz günlerde Prof. Dr. Mahmut ÖZER öncülüğünde Zonguldak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile birlikte oluşturulan ARGE amaçlı çalışma grupları oluşturulmuştu. Bu gruplarca Osmanlı çileği, sahlep, Çorbacı biberi ve yaban mersini gibi Zonguldak yöresine ait türlerinin tespiti, ıslahı ve tescili, manda yetiştiriciliği ve manda sütü ve bağlı ürünlerin ıslahı ve marka değeri kazanmasına yönelik proje çalışmalar başlatılmıştı. Bu kapsamda Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmi ÇELİK ve beraberindeki heyet Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezine (ARTMER) ziyarette bulundular.

Zonguldak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık MüdürüNecmi ÇELİK ise görüşmede Zonguldak ili için gıda ve tarımın önemi vurgulayarak, Bülent Ecevit Üniversitesi ile başlatılan işbirliği ile yerel yetiştiricilerin ve gıda üreticilerinin desteklenmesi yönünde önemli adımlar atılacağınıifade etti.

Ziyaret sırasında Merkez Müdürü Prof. Dr. Ahmet ALTIN ve Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Jülide YENER DİBEK tarafından birimin ARGE kapasitesi ve işleyişi hakkında bilgiler verildi, gündemde olan projelere merkeze ait imkânlarçerçevesinde ne gibi destekler sağlanabileceği anlatıldı.Yayınlanma Tarihi : 13.02.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin