Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Tenis Takımlarının Önemli Başarısı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tenis takımları, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Antalya’da düzenlediği Üniversiteler arası Tenis Kadın-Erkek 2. Lig müsabakalarında madalyalar kazandı.

05-08 Mart tarihleri arasında gerçekleşen turnuvada, Zonguldak BEÜ Tenis Erkek Takımı; Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, (Konya) Selçuk Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, (Diyarbakır) Dicle Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi ve (Elazığ) Fırat Üniversitesi ile oynadığı tüm maçları kazanarak, 41 üniversitenin katıldığı turnuvada grup 1’incisi olarak 1. Lig’e yükseldi. Bu başarı sayesinde üniversitemiz önümüzdeki yıl 1. Lig’de mücadele etmeye hak kazandı.

Zonguldak BEÜ Tenis Kadın Takımı ise; Mersin Çağ Üniversitesi, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi ile mücadele ederek 36 üniversitenin katıldığı grubunda 2’ncilik kupasını almaya hak kazandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, üniversite olarak bilim ve sanat ile birlikte spor eğitimine de önem verdiklerini belirterek, bu alandaki başarıların kendilerini gururlandırdığını dile getirdi. Çufalı, “Tenis takımlarımızın başarılarında emeği olan hocalarımızı ve gösterdikleri gayretten ötürü öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.Yayınlanma Tarihi : 08.03.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin