Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Maarif Vakfı Arasında “İşbirliği ve Tanıtım Protokolü” İmzalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ile Maarif Vakfı arasında eğitim, araştırma, akademik çalışmalar, raporlamalar ve kültürel alanlarda iş birliği kurulması amacıyla “İşbirliği ve Tanıtım Protokolü” imzalandı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Türkiye Maarif Vakfı adına Başkan Prof. Dr. Birol Akgün’ün imzaladığı protokole göre; taraflar, yurtiçi ve yurtdışında yürüttükleri her türlü eğitim faaliyetleri, akademik araştırma, bilgi-belge paylaşımı, müfredat materyal temini, yurtdışında bulunan üniversiteler ile ortak programlar, yurtiçi ve yurtdışındaki personelleri için eğitim çalışmalarına katkı sağlamak vb. konularda işbirliği anlaşmasına vardı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim portföyü daha da genişlemekte Uluslararası öğrencilerin artırılmasına yönelik işbirlikleri daha da artırılıyor. Bu çerçevede Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı; “Uluslararasılaşma çok önem verdiğimiz bir konu ve bu düzlemde bizi daha da güçlü kılacağından dolayı bu protokolü önemsiyor ve üniversitemizi uluslararasılaşma yönünde daha da ileriye taşıyacağını umut ediyoruz” dedi.Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin