Üniversitemizden 23 Nisan’da Çocuklara Unutamayacakları Bir Armağan

Üniversitemiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için bir tiyatro oyunu hazırladı. Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Ekil Kaya’nın yazıp yönettiği, Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin rol aldığı “Masallar İçinde” adlı oyun 23 Nisan Pazar günü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde çocuklarla buluştu. Zonguldak’ta yer alan anaokulları, rehabilitasyon merkezleri ve sevgi evlerinden gelen çocukların da aralarında bulunduğu yüzlerce çocuk 23 Nisan’ı doyasıya kutladı.

Sanal dünyanın dışında da bir hayatın var olduğunu ünlü masal kahramanları ile çocuklara keyifle anlatan oyunda çocuklar, sevdikleri masal kahramanlarını heyecanla seyretti. Eğlenceli dakikaların yaşandığı oyun, masal dünyasının renkli kapılarını çocuklara sonuna kadar açtı. Oyunu keyifle seyreden çocuklar, tiyatroyu çok beğendiklerini, bundan sonra internette daha az vakit geçirip daha çok kitap okuyacaklarını söylediler.

Oyunun sonunda Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Ekil Kaya’ya, Vergi Mahkemesi Başkanı Volkan Erdoğdu, tiyatro oyunu ve günün anısına teşekkür belgesi takdim etti.

Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin canlandırdığı karakterlerle fotoğraf çektiren çocuklar, unutamayacakları bir gün yaşadı. Yayınlanma Tarihi : 23.04.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin