Üniversitemizde ‘Teknopark Ekosistemi, Startuplar ve Fikri Mülkiyet’ Paneli Düzenlendi

Üniversitemizde ‘Teknopark Ekosistemi, Startuplar ve Fikri Mülkiyet’ Paneli Düzenlendi

Küçült Yazı Tipi Büyüt


Üniversitemizin Sezai Karakoç Kültür Merkezinde bugün Zonguldak Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Ferdi Kesikoğlu moderatörlüğünde Teknopark Ekosistemi, Startuplar ve Fikri Mülkiyet’ paneli düzenlendi.
Saat 14.00’te başlayan etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Etkinlikteki panelistler ise Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin, TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Deniz Yayla ile Adım Patent Kurucu Ortağı ve Ar-ge İnovasyon Danışmanı Seval Yılmaz oldu.
Panelin açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, teknoparkların ve özel sektörün oluşturduğu teknoloji merkezlerinin ülkemizdeki milli üretime sunduğu katkılardan söz etti. Teknoparkları sanayi kuruluşlarını ve üniversiteleri bir araya getiren kurumlar olarak tanımlayan Rektörümüz Özölçer, bu kurumların ekonomik kalkınmaya, sürdürülebilir gelişmeye ve anlamlı fikirleri hayata geçirmeye önemli katkılar sunduğuna vurgu yaptı. Teknoparkların toplumun güncel ve gelecekteki ihtiyaçlarına çözümler sağlayabilecek imkanlar sunduğuna dikkat çeken Özölçer, konuşmasında Üniversitemiz bünyesinde 2018 yılında kurulan Zonguldak Teknopark’ın faaliyetlerini dinleyicilere aktardı.
Panelistlerin öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasının ardından etkinlik hediye takdimi ile sona erdi.


Yayınlanma Tarihi : 01.12.2022