Üniversitemizde Rektörlük Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Üniversitemize rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Çufalı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Ali Azar’dan devraldı.

Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen Rektörlük Devir Teslim Töreninde konuşan Prof. Dr. Ali Azar, görev yaptığı Rektör Vekilliği döneminde birlikte çalıştığı Senato Üyelerine teşekkür ederek yeni Rektörümüze başarılar diledi.  Görevi devralan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin köklü bir Üniversite olduğunu, özellikle halen ÖSYM Başkanlığını yürüten önceki Rektör Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in Üniversitenin gelişimine çok büyük katkılar sağladığını ifade etti ve Üniversitemizin uluslararasılaşmasında ve üniversite-sanayi işbirliğindeki önemini vurgulayarak bu konuda büyük gayret göstereceklerini belirtti.

Senato toplantı salonunda gerçekleşen tören, Rektörlük görevini vekâleten yürütmüş olan Prof. Dr. Ali Azar’ın, görevi devralan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya cübbe giydirmesi; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın da Azar’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 19.03.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin