Üniversitemizde İstiklal Marşı'nın Kabulünün 96. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Dolayısıyla Sergi ve Konferans Düzenlendi

Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programların açılışı Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin düzenlediği Karma Resim ve Heykel Sergisi ile yapıldı. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyelerinin eserlerinden oluşan sergi hafta sonuna kadar gezilebilecek.

Serginin ardından, Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yücel Namal’ın konuşmacı olarak katıldığı “Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı” başlıklı konferans düzenlendi. İlginin yoğun olduğu konferansa BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şadi Şen, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve Zonguldak halkı katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve içinde yaşadığı sosyal zeminden bahseden Namal, İstiklal Marşı’nın yazılma serüvenini anlatarak ve Türk milleti için taşıdığı anlam ve öneme değindi.

Konferans sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, konferansın ve günün anısına Yrd. Doç. Dr. Yücel Namal’a teşekkür belgesi takdim etti.

 Yayınlanma Tarihi : 13.03.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin