Üniversitemizde İnternet Hızı Artırıldı


Üniversitemizin ULAKBİM ile yaptığı görüşmeler ve gereksinim duyulan noktalarda altyapısal iyileştirmeler neticesinde 1 Gbps olan hat hızımız 2 Gbps e çıkarıldı. Son yapılan yenilikle, artık internet üniversitemizde daha da hızlı kullanılacak.

Yapılan çalışmalar neticesinde öğrenci ve akademik personelin araştırma - geliştirme, bilimsel çalışmalar ve kesintisiz ve daha güvenli altyapıya sahip iletişim ortamlarında daha hızlı ve etkin bir şekilde yararlanmaları planlanarak hizmete sunuldu.

Kablosuz Erişim Ağı Eduroam'un Kapsama Alanı Genişletildi

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Merkez ve Dış Kampüslerimize ait internet ağı kapsama alanları yaygınlaştırıldı. Kapalı ve açık alanlardaki kablosuz erişim cihazı sayısı 175'e çıkarıldı. Kablosuz cihazlar, yapılan testler sonucunda en etkin noktalarda kurulması sağlandı.

Üniversitemizin Fakülte, Enstitü ve ihtiyaç duyulan idari birimlerine ait bilişim altyapısı günden güne yatırımlar yapılarak ağ güvenliği ve çekim kapasitesi günden güne arttırılmaya devam edecektir.


Yayınlanma Tarihi : 12.04.2021 Sayfa Görüntülenme Sayısı : 24
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin