Üniversitemizde Çanakkale Savaşları Konferansı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenledi. 18 Mart Cumartesi sabah saatlerinde Çanakkale savaşları canlandırma gösterisiyle başlayan etkinlikler saat 14.00’te Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde Bülent Ecevit Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sinan Yücel’in konuşmacı olarak yer aldığı “Çanakkale Savaşları” konferansıyla devam etti.

Konferansa Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Haluk Güven, Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ve Zonguldaklılar katıldı.

Konferanstan önce Tarih Bölümü öğrencileri şiir ve hikayelerle Çanakkale Savaşı’nı anlattılar.  Öğrencilerin şiirlerinin ardından Yrd. Doç. Dr. Sinan Yüksel’in konferansına geçildi. Çanakkale Savaşı’nı, öncesinde ve sonrasında yaşananları anlatan Yücel “Çanakkale’de o gün bir destan yazıldı. Milletimiz, tüm imkanlarıyla topyekün bir seferberlikle aziz vatanımızı biz gelecek kuşaklara miras bıraktı.” dedi. Yrd. Doç. Dr. Sinan Yüksel’in konuşmasının ardından öğrenciler, Çanakkale türküsü dinletisi gerçekleştirdi.

Konferans sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Haluk Güven Yrd. Doç. Dr. Sinan Yüksel’e verdiği konferans anısına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ş. Hakan Kutoğlu etkinlikte yer alan öğrencilere teşekkür belgesi takdim etti.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlileri 18 Mart Cumartesi akşamı saat 20.00’de Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Türk Halk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu "Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri" ile sona erecek.Yayınlanma Tarihi : 03.04.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin