Üniversitemiz Türk Halk Müziği Topluluğu Çanakkale Türküleriyle Gönülleri Fethetti

Üniversitemiz Türk Halk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu tarafından 18 Mart Cumartesi günü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” etkinlikleri kapsamında "Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri" gerçekleştirdi.

Çanakkale Zaferinin 102. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen konsere Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Orman İl Müdürü Ahmet Sırrı Başel, Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve Zonguldaklı müzikseverler katıldı.

Esra Güner Hacıoğlu’nun sunumu ve Öğr. Gör. Cem Dertsiz yönetiminde Çanakkale ve kahramanlık türküleri seslendiren Türk Halk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu izleyenlerden büyük ilgi gördü. 13 türkünün seslendirildiği, yaklaşık iki saat süren konserde duygusal anlar yaşandı.

Konserin sonunda Şef Öğr. Gör. Cem Dertsiz’e, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, İl Jandarma Komutanı Albay Haluk Selvi, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Orman İl Müdürü Ahmet Sırrı Başel, Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ramazan Çakal tarafından günün ve konserin anısına teşekkür belgesi takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi.  Yayınlanma Tarihi : 18.03.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin