Üniversitemiz Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde “Doğa ve İnsan” Başlıklı Sergi Sanatseverlerin İlgisine Sunuldu

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Üniversitemiz Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi’nde “Doğa ve İnsan” başlıklı Zonguldak Fotoğraf Derneği (ZFD) Üye Sergisi düzenlendi.

Çok sayıda fotoğrafın yer aldığı sergide ZFD üyelerinden İ. Kerem Öztürk, Osman Demir, Nilüfer Ünal, Engin Demirci, Demet Ülker, Mustafa Cem Aygün, Gündüz Anıl, Muhammet Örenli, Bekir İlkay Öztürk, Şafak Tortu, Can Çetin, Erol Ünal, Emre Yazıcı, Tülin Yücesan, Cemil Kaya, Alaaddin Kara, Nergiz Çebi, Muhammet İnam, Turan Kurt, Serkan Papila, Doğuş İrtegüv, Muhammet Yıldız, Engin Komşu, Güner Yaşkan, Ersin Kosan, Nadir Özsoy, Mehmet Çakır, Yunus Emre Güner, Füsun Cömert’in fotoğrafları yer aldı.

Kurulduğu yıl olan 2010 yılından itibaren her yıl iki kez temel fotoğraf eğitimi semineri veren ZFD, aynı zamanda kamu kuruluşlarına ve aynı meslek gruplarından olup fotoğraf eğitimi almak isteyen topluluklara da hizmet vererek her yıl karma sergilere imza atıyor. Bu sergilerde üyelerin fotoğraflarından oluşan seçkiler sanatseverlerin beğenisine sunulur.

Bir hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak olan serginin 12 Ekim 2021 saat 13:30’da yapılan açılışına rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, Prof. Dr. Veysel Haktan Özaçmak, Prof. Dr. Seyfullah Kara, Kütüphane Daire Başkanı Osman Demir çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.

Sergi açılışına ev sahipliği yapan ve fotoğrafı ile de sergide yer alan Kütüphane Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir; pandemi sonrası okulların açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kütüphanede yeniden öğrencinin olması ve böyle güzel etkinliklere tekrardan başlanılmasını ve bunun da ev sahipliğini yapmalarının sevincini yaşadıklarını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı sergideki konuşmasında, sergi açılışında bulunmaktan ve güzellikleri paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, doğasever biri olarak ülkede yapılan kültürel ve sanatsal çalışmalara verdiği öneme değindi. Rektör Çufalı, doğanın fotoğraflanmasının insana iyi gelen tarafı olduğunu belirterek serginin hazırlanmasına katkı sunan ve değerli eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etkinlik, üniversitemiz öğrencileri, öğretim elemanları ve personelleri tarafından büyük bir ilgiyle izlenmeye devam ediyor.

 


Yayınlanma Tarihi : 12.10.2021 Sayfa Görüntülenme Sayısı : 27