Üniversitemiz ile Cilas Kauçuk A.Ş. Arasında Protokol İmzalandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Devrek Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümüne eğitim ve uygulama mutfağı yapılması amacıyla üniversitemiz ile Cilas Kauçuk A.Ş arasında protokol imzalandı.

28 Mayıs Salı günü rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde, protokolü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı ve Cilas Kauçuk A.Ş. adına Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak imzaladı.

Protokolden sonra açıklama yapan Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı, Cilas Kauçuk A.Ş ‘ye Devrek Meslek Yüksek Okulu’nda mutfak yapma projesini ilettiklerini ve bu teklifin kabul gördüğünü belirterek, desteklerinden dolayı Cilas Kauçuk’a teşekkür etti.  Prof. Dr. Çufalı, Türkiye çapında başarılar elde eden Aşçılık bölümünü daha güzel şartlarda, geniş bir mutfakta, daha nitelikli öğrencilerle buluşturmak için bir araya geldiklerini ifade ederek, yapılacak mutfağa “Cilas Kauçuk” isminin verileceğini söyledi.

Cilas Kauçuk Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak ise; milletimiz ve devletimiz için her zaman ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, güzel bir mutfak inşa edip, kaliteli şartlarda eğitim alan gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti. Civak, en kısa zamanda mutfağın tamamlanıp öğrencilerin kullanımına sunulacağını söyledi.

Protokolün imzalanmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Çufalı, Cilas Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak'a plaket takdim etti.

Protokol kapsamında, 620 m2 kapalı alan olarak planlanan eğitim ve uygulama mutfağının içerisinde; ana mutfak, pastacılık ve ekmekçilik atölyesi, baklava odası, soğuk oda, kuru depo, gastro-oditoryum, giyinme soyunma odaları yer alacak.

İnşaat maliyeti yaklaşık 1.2 milyon TL civarında olan projenin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.Yayınlanma Tarihi : 28.05.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin