Üniversitemiz Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi 2017 Yılında 130709 Hastaya Hizmet Verdi

            Zonguldak ve bölge halkına kaliteli hizmet vermeye devam eden Bülent Ecevit Üniversitesi Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi 7 klinik ve kliniklerdeki 115 adet ünit, merkezi ameliyathane ve sedasyon ünitesi ile 2017 yılı içerisinde, Zonguldak ili ve tüm Batı Karadeniz Bölgesi’nde 130709 hastaya teşhis, tanı ve tedavi hizmeti vermiştir. 2016 yılına göre hasta tedavi kapasitesinde %22 artış olmuştur.

            Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Murat İnanç Cengiz konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “2017 yılı içerisinde merkezimize ilk gelen hastaların ağız içi muayenelerinin yapılarak periapikal, panoramik radyografiler ve bilgisayarlı tomografiyle teşhis işlemlerinin gerçekleştirildiği Oral Diagnoz Kliniğinde 26807; dişlere ait çapraşıklık ve çeneler arası kapanış problemlerinin giderildiği Ortodonti Kliniğinde 19915; diş çekimi, gömülü diş çekimi, kist operasyonları ve implant uygulamalarının gerçekleştirildiği Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kliniğinde 15527; diş eti hastalıklarının tedavisi, ağız bakımları, diş eti çekilmelerine estetik yaklaşımlar, ileri diş eti rahatsızlıklarının cerrahi tedavisi ve dental implant uygulamalarının gerçekleştirildiği Periodontoloji Kliniğinde 18385; çocuk süt ve daimi dişlerinin tedavilerinin gerçekleştirildiği Pedodonti Kliniğinde 21161; erişkin hastaların dolgu ve kanal tedavilerinin yapıldığı Diş Hastalıkları ve Tedavisi Kliniğinde 19333; tüm veya kısmi dişsizlik durumunda gereken sabit ve hareketli protezler ve estetik diş tedavilerinin gerçekleştirildiği Protetik Diş Tedavisi Kliniğinde 9079; ve anestezi ve yataklı servis uygulamalarında toplam 502 hastaya güncel teknolojik yenilikler kullanılarak teşhis ve tedavi işlemleri uygulanmıştır.  

Nitelikli teşhis ve tedavi ile hizmet kalitemizi her yıl artırdığımız Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi’mize verdiği desteklerden ötürü önceki Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut ÖZER’e, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Ali AZAR’a, akademik ve idari personelimize çaba ve emekleri için teşekkür ediyorum.” dedi.

 Yayınlanma Tarihi : 17.01.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin