Üniversitemiz Badminton Takımı 1.Lig’de

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Badminton Takımı 08-12 Mart 2019 tarihleri arasında Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası 2. Lig Badminton mücadelelerinde grup birincisi olarak Badminton 1.Ligi’ne yükseldi.

20 üniversiteden kadın ve erkek sporcuların yarıştığı mücadelede Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Badminton takımı, ilk aşamada 5 maçtan oluşan takım müsabakalarında 4 üniversiteyi geride bırakarak finale kaldı. Final grubunda ise oldukça çekişmeli geçen yarışmaların sonucunda 5 üniversiteyi mağlup edip grup birinciliği elde etti. Böylece önümüzdeki yıl üniversitemizi 1. Lig’de temsil etme hakkı kazandı.

‘Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin Başarıları Sporda da Devam Ediyor’

Badminton 2. Ligi’nden grup birincisi olarak 1 Lig’e yükselen Zonguldak BEÜ Badminton Takımı’nı tebrik eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı; “Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nin bilim, sağlık, kültür ve sanat alanındaki başarıları sporda da hız kesmeden devam ediyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, üniversitemizi ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde teniste alınan madalyaların ardından bizleri gururlandıran öğrencilerimiz, Badminton 1. Ligine yükselerek Üniversitemiz adına sporda ciddi bir başarıya daha imza attılar. Bu vesileyle Üniversitemiz adına mücadele eden sporcuları ve antrenörlerini kutluyorum. Sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz" dedi.Yayınlanma Tarihi : 12.03.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin