Üniversitemiz Azerbaycan’da İki Protokol Daha İmzaladı

Üniversitemiz Azerbaycan’da İki Protokol Daha İmzaladı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Dün Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vilayat Valiyev ile iş birliği protokolü imzalayan Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, bugün iki üniversiteyle daha protokol imzaladı.

Azerbaycan Teknik Üniversitesiyle dün imzalanan protokol sonrası Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Üniversitemizin Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Murat İnce, Çaycuma Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hikmet Yazıcı ve TPAO yetkilileri ile Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesini ziyarete giden Rektörümüz Özölçer, buradaki Gaz, Petrol ve Maden Mühendisliği laboratuvarlarını gezdikten sonra ilgili fakültenin bölümleri ve ders içerikleri hakkında bilgi aldı. 

‘2 günde 3 protokol’

Dün yapılan görüşmenin ardından bugün gerçekleşen protokol toplantısında, Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Mamadov, Prof. Dr. Letafet Kardoşova ve Prof. Dr. Rafiq Camalov, TPAO Azerbaycan Müdürü Halil Buğra Yavuz, TP- OTC Genel Müdür Yardımcısı Habil Öztürk ve Üniversitemiz heyeti hazır bulundu.

Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Babanlı ve Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer’in öğle saatlerinde imzaları atmasıyla ise Üniversitemizin Azerbaycan’daki protokol sayısı ikiye yükselmiş oldu. Söz konusu protokol sayesinde Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesinden, Çaycuma Meslek Yüksekokulunda açılan Açık Deniz Tabanı Uygulamaları Teknolojisi ile Açık Deniz Sondaj Teknolojisi programlarına akademik ve teknik destek sağlanmasının önü açıldı.

Bugün öğleden sonra ise Bakü’nün en büyük özel üniversitelerinden birisi olan Khazar Üniversitesine ziyarete giden Üniversitemiz heyeti, yapılan karşılıklı istişareler neticesinde 3’üncü protokolü de Üniversitemize kazandırmış oldu. İmzalanan bu protokol sayesinde de Khazar Üniversitesiyle Üniversitemiz arasında Mühendislik ve Sosyal Bilimler alanında karşılıklı akademik ve teknik desteğin sağlanması, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi ve ortak programlar yürütülmesi gibi konularda işbirliğine gidildi.


Yayınlanma Tarihi : 22.11.2022