Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi Üniversitemizde Düzenlendi

Muhasebe-Finans alanında akademik, sosyal, ekonomik ve mesleki işbirliğini hedefleyen Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi (ICAFR 2020)’nin 7.si 23-22 Ekim tarihleri arasında üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Çelik'in başında bulunduğu düzenleme kurulu tarafından tertiplenen, Sakarya Üniversitesi İİBF Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ahmet Vecdi Can’ın koordinatörlüğünde yürütülen kongre, 22 Ekim Cuma günü Sezai Karakoç Kültür Merkezinde açılış töreni ile başladı. Törende Zonguldak Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahsin Erdem konuşma yaptı, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir videokonferans ile katıldı. Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, açılış töreninde bir konuşma yaparak, 2021 yılında 8.si düzenlenecek olan kongrenin ev sahipliğini devraldı.

COVID-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında çevrimiçi olarak gerçekleştirilen kongrenin bu yıl ki teması ‘Pandemi Sonrasında Muhasebe ve Finans Alanında Gelişen Yeni Trendler’ oldu. Muhasebe ve finans disiplinlerinde ulusal ve uluslararası alanda çalışmaları olan akademisyen, araştırmacı ve uygulamacıyı bir araya getiren kongrede, İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sudi Apak, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr. İİBF Öğr. Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yükçü, Bursa Uludağ Üniversitesi İİBF Öğr. Üyesi Prof. Dr. Ümit Gücenme Gençoğlu ve Marmara Üniversitesi İİBF Öğr. Üyesi Prof. Dr. Gürbüz Gökçen konuşmacı olarak yer aldı. Ülkemizden ve dünyadan bir çok üniversitenin paydaşları arasında yer aldığı biri İngilizce sunum olmak üzere toplamda 12 oturumdan oluşan kongrede ‘küresel pandemi de muhasebe ve finans sektörleri ve gelecekteki trendleri‘ tartışılırken, 59 bildiri yayımlandı. YouTube kanalında canlı olarak yayınlanan kongrede ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencileri için lisansüstü atölye oturumu yapıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı, kongreye ilişkin yaptığı açıklamada, temelleri 2013 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksekokulu (MYO)’nda düzenlenen konferans ile atılan kongreye ev sahipliği yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını iletti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak pandemi sürecinin uluslararası nitelikli ilk çevrimiçi kongresini yürütmenin heyecanını paylaşan Rektör Prof. Dr. Çufalı, üniversitemizin gerek ulusal gerek uluslararası düzeyde düzenlenen kongre, konferans gibi bilimsel buluşmalara katılımın  hem şehrin  hem üniversitenin tanıtımı hem de üniversitenin potansiyelini yayma anlamında stratejik önemine dikkat çekerek bu tür bilimsel, kültürel ve akademik etkinliklere verilen desteğin artarak devam edeceğini vurguladı. Rektörümüz, kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen ve katılımlarıyla kongreyi onurlandıran akademisyenlere ve misafir konuşmacılara teşekkürlerini iletti.

7. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi, Gazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kamil Büyükmirza, Başkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nalan Akdoğan, Bahçeşehir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Niyazi Berk ve Anadolu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Seval Kardeş Selimoğlu gibi alanında duayen isimlerin zoom üzerinden video konferans yoluyla kapanış oturumlarına katılımları ile sona erdi.

 

ICAFR 2020 7. Uluslararası Muhasebe ve Finans Araştırmaları Kongresi Açılış Töreni ve Ana OturumuYayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin