Türkiye Diyabet Ve Obezite Dergimizin Üçüncü Yılı İlk Sayısı Yayınlandı

Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ( https://obdm.beun.edu.tr/ ) tarafından "Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi/Turkish Journal of Diabetes and Obesity (Turk J Diab Obes), https://dergipark.org.tr/tudo)" 2019 yılının ilk sayısını ( 2019; 3. Cilt, 1.sayı) yayınlandı.

Derginin Baş Editörü ve Merkez Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu konuyla ilgili, “Yayın hayatımızın üçüncü yılında ulusal ve uluslararası görünürlüğümüz artmış olup dergimiz 2018 yılı dahil TÜBITAK Ulakbim TR Dizinde indekslenmeye kabul edilmiştir. Dergimizde yayınlanan akademik yükseltilmede ve değerlendirmelerde kabul görmekte ve değer almaktadır. Devamında dergimizin sağlık alanındaki uluslararası önemli indekslerde bulunması, alacağı atıflar sayesinde kalite artışını her geçen gün sağlama hedefindeyiz. Dergimizin bu sayısında özgün araştırmalarla okuyucularımızın karşısındayız. Bu sayımızdaki içerikte; “Farklı Ekmek Çeşitlerinin Karbonhidrat İntoleransı Olmayan Kilolu ve Obez Gönüllülerde Etkisi”, “Bir Üniversite Hastanesinin 3 Yıllık Erişkin ve Çocukluk Çağı Obezite ve Diyabet Prevalansı”, “Yaşlı Bireylerde Demografik Özelliklerin ve Huzurevinde Yaşamanın Plantar Duyuya Etkisi”, “18-27 Yaş Arası Bireylerde Vücut Kitle Indeksine Göre Beslenme Alışkanlıklarının, Fiziksel Aktivitelerinin ve Vücut Kompozisyonları”, “Hashimoto Tiroiditlilerde TEKHARF Puanlama Sistemine Göre Kardiyovasküler Hastalık Risk Durumu” ve “Diyabetiklerde Güncel Ayak Değerlendirme” başlıklı yazılar yer alıyor”  açıklamasında bulundu.

Bayraktaroğlu, Editörler Kurulu adına dergi yazarlarına, hakemlere, yayın kuruluna ve özellikle desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı'ya teşekkür etti.Yayınlanma Tarihi : 03.05.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin