TÜBA Ödül Töreni’nde Öğretim Üyemiz Ödülünü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Aldı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2017 Yılı “Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü” (GEBİP) kazanan Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Nilüfer DİDİŞ KÖRHASAN, 12 Aralık 2017 Saat 12.00’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen TÜBA Ödül Töreni’nde Ödülünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’dan aldı. TÜBA Ödül Töreni’nde Rektör Vekilimiz Prof.Dr. Ali AZAR Öğretim Üyemize başarısından dolayı tebriklerini ve teşekkürlerini iletti.

Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan Lisans/Yüksek Lisans (2005) ve Doktora (2012) eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) Fizik Eğitimi alanında tamamlamış, Doktora eğitimi ve sonrasında Dünya’nın başarılı üniversiteleri arasında yer alan Maryland Üniversitesi ve Harvard Üniversitesi Fizik Bölümleri’nde uluslararası araştırmalar yapmıştır. 2012 yılında Üniversite’mizde Yrd. Doç. Dr. olarak atanan Doç. Dr. Nilüfer Didiş Körhasan uluslararası S/SCI indeksli bilimsel yayınlarından ötürü 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Ereğli Eğitim Fakültesi tarafından başarı ve teşekkür ödülüne layık görülmüştür. Öğretim Üyemiz lisans ve yüksek lisans seviyesinde fizik, fen ve eğitim alanlarında dersler vermekte ve lisansüstü öğrenci danışmanlığı yapmaktadır.

“TÜBA- GEBİP Ödülleri; Doğa, Mühendislik, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarını, bilimsel çalışmalarını Türkiye’de sürdürmeleri, kendi çalışma gruplarını oluşturmaları, Türkiye kaynaklı uluslararası düzeyde nitelikli proje ve yayınlarını ödüllendirme ve teşvik amacıyla 2001’den beri verilmektedir.

 TÜBA Ödülleri bilim dünyasında özel ve saygın bir konuma sahiptir ve ödüller Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen törenle sahiplerine verilmektedir. TÜBA Ödülleri kapsamında Üniversitemiz ilk kez ödül almaya hak kazanmıştır. Öğretim Üyemizi bu başarısından dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Tören ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki adresten erişilebilir:

http://www.tuba.gov.tr/news/tuba-odulleri-sahiplerini-buldu/id/1919 Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin