Şair–Yazar Kahraman Tazeoğlu “Gençlik Ne Okuyor?” Başlıklı Konferansta Okurlarla Buluştu

1.Zongulak Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında ünlü yazar ve şair Kahraman Tazeoğlu 7 Ekim Pazar günü “Gençlik Ne Okuyor?” konulu bir konferans verdi.

Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansta konuşan yazar, ülkemizdeki okuma oranının çok az olduğunu ifade ederek, “toplumumuza nasıl kitap okutabilirim?” sorusu ile yola çıktığını ve “Ben kitap okumayanların yazarı olacağım” amacıyla yazmaya başladığını belirtti.

Akıcı ve esprili anlatım tarzıyla sevenlerine hitap eden yazar Tazeoğlu, “Yazdığınız şeyin kitap olması, okura ulaşmanız için yetmiyor; okura üç yüz- dört yüz sayfalık bir kitabı okutmanız çok zor. Biz şunu yaptık, o kitabın içinden, o gençlerin ilgisini çekebilecek olan bölümleri paylaştık sosyal medyadan. Bu bir fragmandı. Bunu okuyan merak ediyor. Okuyucu beni böyle anlatan bir söz var, ben bunun kitabına bir göz atayım, belki beni anlatan başka sözler de vardır diyor.  Böylelikle kurmuş olduğumuz facebook hesabımız 5 milyon kişiye ulaştı ve bunların yüzde 90’nını hiç kitap okumayanlar oluşturuyor.” şeklinde konuştu.

İzleyenlerin büyük ilgiyle takip ettiği, soru-cevap yöntemiyle devam eden  konferans,  Kahraman Tazeoğlu’na Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Kemal Büyükgüzel’in plaket takdim etmesi ile sona erdi.Yayınlanma Tarihi : 08.10.2018
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin