Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Yataklı Servisi Yeni Yerinde, Yenilenen Odalarıyla Hizmete Devam Ediyor

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Merkezi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı, Uygulama ve Araştırma Hastanesi A Blok 7. katında hizmet vermeye başladı. Anne-babaların en değerli varlıkları, geleceğin teminatı olan çocukların, doğumdan itibaren sağlıklı yetişmesi, hastalıklardan korunması ve hastalıklarının tedavi edilmesi, toplum sağlığının temelini oluşturmaktadır. Çocukların sağlıklı olmasında, anne ve babanın sorumluluğu kadar, teknolojideki gelişmeleri ve yenilikleri takip eden, donanımlı hastane ve laboratuvar ortamında 24 saat aktif hizmet veren,  alanlarında uzmanlaşmış hekim kadrosunun desteği de son derece önemlidir.

"Hastalar İçin Rahat Ve Huzurlu Bir Ortam Sağlandı"

Üniversitemiz Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bekir Hakan Bakkal yapılan yeniliklerle hastalar için rahat ve huzurlu bir ortamın sağlandığını belirterek şunları söyledi: "Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı 2016 yılında yeniden yapılandırılarak 17 yataklı çocuk sağlığı ve hastalıkları servisi, 16 yataklı çocuk cerrahisi servisi, 13 yataklı çocuk onkoloji servisi, 7 yataklı çocuk yoğun bakım ünitesiyle ve çocuk acil ünitesiyle çocuk hastalara nitelikli tedavi hizmeti veriyoruz. Ayrıca 17 küvöz, 2 transport küvözü ve 10 yeni doğan kotundan oluşan tam donanımlı her türlü yeni doğan hastasının takibinin yapılabildiği yeni doğan yoğun bakım ünitemiz sadece Zonguldak’a değil tüm Batı Karadeniz Bölgesine de hizmet veriyor. Yenilenen çocuk sağlığı ve hastalıkları servisi 8’ i tek kişilik, 3’ ü iki kişilik ve 1’ i üç kişilik odalar olmak üzere toplam 17 yataklı odanın hepsinde banyo, tuvalet, klima, buzdolabı, televizyon ve refakatçi için dinlenme grubu bulunuyor. Hayırseverlerin de desteği ile tüm odalarımız çocukların sevdiği masal ve çizgi karakterlerin oda takımlarıyla döşenerek renkli perdelerle hasta odasından çok tam bir çocuk odası görünümüne kavuştu. Bunun yanında çizgi kahraman figürleriyle kapı ve duvar süslemeleri kullanılarak, çocuk servisleri korkulan bir yer olmaktan çıkardık. Yatarak tedavi gören çocukların tedavi süreçlerinde  çocukların hastane ortamını benimsemeleri, hastalıklarını biraz da olsa unutabilmeleri ve daha keyifli zaman geçirebilmeleri için serviste her şeyi çocuklar için düşünerek düzenledik. Ayrıca ailelerin çocuklara mamalarını yapabilecekleri mutfak ile çamaşırların yıkanıp kurutulabildiği bir bölüm de oluşturuldu."

Sağlık Uygulama ve Araştırma merkezimizde her geçen gün artan gelişmeler ve uygulamalar hakkında Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer  "Anne ve çocukların sağlık, bakım ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamak için var olan kurumlarımızda, temel amaçlardan biri de çocuklarımızın toplum hayatına sağlıklı bireyler olarak katılmalarını sağlamaktır. Çocuklarımızın iyi olmaları için modern tıbbın tüm gelişmelerini takip etmekte ve uygulamaktayız. Bölgemizde sağlık alanında yapmış olduğumuz yatırımlar ve iyileştirmeler sonucu hizmet çeşitliliği ve kalite standartları her geçen gün artmaktadır. Bölge insanımıza verilen sağlık hizmeti standartlarının artması ve geliştirilmesi bizleri de mutlu etmektedir. Bu sağlık hizmetini veren tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ederim. Yenilen çocuk servisinin hayırlı olmasını diliyor, hasta olan tüm çocuklarımız acil şifalar diliyorum."

 Yayınlanma Tarihi : 13.12.2016
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin