Rektörümüz Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Gerçekleştirilen 1. Yaşlılık Şurası’na Katıldı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Cumhurbaşkanlığımız himayesinde, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca düzenlenen 1. Yaşlılık Şurası’na katıldı.

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı şura, “aktif yaşlanmanın desteklenmesi” ve “yaşlı haklarının güçlendirilmesi” ana temaları ile 20 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında “Dinamik, genç nüfus yapısını sağlam tutmalıyız. Bilhassa bizim gibi ülkeler için nüfus güçtür. Nüfusumuzu en iyi şekilde beslemek, eğitmek, donatmak onlara istihdam alanları oluşturmak, altyapı hizmetleri vermek şartıyla bu gücü kullanabileceğimizi biliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yaşlılar adına önemli çalışmalar yaptığını belirterek, “Yaşlılık için üzülmek yerine bu dönemimizi en güzel şekilde değerlendirmenin gayreti içinde olmalıyız. Hazırladığımız yaşlı vizyon belgesi ile yaşlılarımızın pek çok alana aktif katılımını amaçlıyoruz. Hiçbir yaşlımızı sokakta veya dört duvar arasında bırakmıyor, hepsine sahip çıkıyoruz” dedi.Yayınlanma Tarihi : 20.02.2019
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin