Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanemizde, 57. Kütüphane Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

 
Haftanın açılış gününde  “Online Bilgi Veri Tabanı” tarafından Erken Dönem İlaç ve Hastalık Araştırma Aracı “MetaCore; Cortellis” online olarak kullanıcılara tanıtıldı. Etkinliğe sağlık alanında çok sayıda akademisyen katıldı.

Haftanın ikinci gününde online olarak yeni kütüphane binası tanıtıldı. Tanıtım kapsamında katalog Tarama, yeni kütüphane hizmetleri, çorba hizmeti, 7/24 açık kütüphane, mobil kütüphane uygulaması, elektronik ve basılı kaynakların kullanımı, kaynağa erişim yolları, KTS (Kaynak Talep Sistemi) gibi birçok konuya değinildi.

Haftanın üçüncü gününde Online Veri Tabanından Derya Soğuksu tarafından online olarak  “Araştırma Stratejisi ve Performansı: InCites & Journal Citation Reports & Essential Science Indicators Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi” sunumu yapıldı.

Haftanın dördüncü gününde “İdealonline Veri Tabanı Eğitim Sunumu” Burak Savaş Sarıçoban tarafından online olarak düzenlendi. Etkinliğe çok sayıda akademisyen, öğrenci ve idari personel katıldı.

Etkinliklerin sonunda konuşan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Osman Demir, insanlara ve özellikle öğrencilere kütüphaneciler aracılığıyla ulaşacakları bilginin doğru ve güvenilir bilgi olduğunun çok iyi anlatılması gerektiğini, öğrencilere daha çocukluktan başlayarak bilgi okuryazarlığı dersi verilmesi ve bu sayede doğru ve güvenilir bilgiye nasıl ulaşacaklarının öğretilmesinin önemli olduğunu söyledi.
 
 
 


Yayınlanma Tarihi : 05.04.2021
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin