Personelimizin Gururlandıran Başarısı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2017 yılında gençlik merkezleri aracılığı ile yürütülen “Gençlerden Ecdada Mektup 15 Temmuz Şehitlerine Yarışması” 1 Mart 2017’de sona erdi. Türkiye genelinde14-29 yaş aralığındaki gençlerin katıldığı toplamda 419 bin 599 mektubun yazıldığı yarışmada gençler, 15 Temmuz Şehitlerini bir kez daha anarak, duygu ve düşüncelerini mektupları ile aktardı.

15 Temmuz Şehitlerimiz anısına düzenlenen yarışmada 22-29 yaş kategorisinde dereceye giren personelimiz Ebru Balçık, 15 Temmuz günü Zonguldak Demokrasi meydanında düzenlenen ve Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Haluk Selvi, İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldığı programda  ödülünü Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’dan aldı.

Personelimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Personelimizin ödüllü mektubu;  

 

VATANA AŞKLA SEVDALI OLANA ÖMER HALİS DEMİR’E

İçimde bilmediğim bir korku vardı. Anlatamadığım dile getiremediğim ama çok korktuğum. İşte bu korku ile gönderdim eşimi işe. O gün gece vardiyasındaydı. Akşam saat saat 09.30 gibi eşim aradı beni. İstanbul boğazına tanklarla asker çıkmış diye. İşte o an eyvah dedim eyvah darbe olacak yine şimdi. Ben küçüğüm yaşamadım darbeyi, bilmem neydi ne değildi. Ama Ankara’da doğdum büyüdüm. Küçükken baba burası neresi çok korkutucu bir yer diye sorduğum yerin Ulucanlar cezaevi olduğunda öğrendim darbenin ne demek olduğunu, orada yüzlerce insana nasıl işkence edildiğini ne acılar çektiğini. Bunları sana anlatıyorum Ömer ağabey bir kardeşin bir bacın olarak. Çünkü 15 Temmuz gecesinde ben yalnızdım. Eşim işte bense gözyaşları ve dualar ederek evde beklemekteydim. Sen olmasaydın Ömer abi senin gibi vatanına milletine bayrağına sahip çıkanlar, vatan için ölüme gülerek gidenler olmasaydı ben o evde o sabahı nasıl ederdim Ömer ağabey.

Bu milletin ezelden beri vardı zaten düşmanları. O gün atalarımız nasıl vermişse cevaplarını sizde ABD’nin arkasına saklanmış kuklaya verdiniz cevabını. Bu vatanın bir parça toprağını vermemek için toprağa düşerken gencecik fidanlar, 1 dolarlar için satıldı bu vatan Ömer ağabey. Kardeşim diye zamanında sarıldığın meslektaşın o gün vatana ihanet etti vatanımıza saldırdı Ömer ağabey. Bu mektubu sana yazarken akıttığım gözyaşlarını anlatamam çünkü bizler sizin sayeniz de hala özgürlükten hürriyetten ve milliyetten bahsetmekteyiz Ömer ağabey.

Sen küçükken bir çobanmışsın bilirsin Kurdu öldürmek kolaydır ama kuzu görünümlü kurdu bulup da öldüremez insan. İşte bu vatan hainleri kuzu görünümlü kurtmuş da haberimiz olmamış Ömer abi. Buralardan haber sorarsın belki ağabey. Yapamadılar başaramadılar. Cumhurbaşkanımız başbakanımız deyince sokaklara diye, meydanlarda bulduk kendimizi .  Vatanı satanlara sizlerle birlikte biz de verdik cevabımızı. Bu millet artık darbeye izin veremezdi vermemeliydi Ömer ağabey. Türk halkı ve senin gibi vatan aşıkları sayesinde verdik cevaplarını o gecenin sabahı kutlu bir zaferle uyandık abi.

Millet bankamatikler de kuyruğa girip para çekerken,  benzinliklerdeki marketlerin reyonlarını boşaltırken sen kanınla tarih yazdın. Komutanın bu işin ucunda ölüm var hakkını helal et dediğinde kaçmak yerine Helal olsun komutanım diyerek vatan uğruna ölmeyi seçtin. Bu vatan parasıyla hava atanların, benim oyumla çobanın oyu bir mi diyenlerin değil senin gibi vatan için kanıyla tarih yazanlarındır Ömer ağabey.

Gözün arkada kalmasın ağabey çocukların kardeşlerimiz, eşin ablamız, anne babansa bizim anamız babamızdır. Senin gibiler unutulmaz unutturulmaz. Sen artık Rabbimin elçisi peygamberime komşusun ağabey. Nasıl ki biz Çanakkale’yi anlatırken okurken tutamayız gözyaşlarımızı Seyit onbaşıları Kınalı Yusufları unutmayız, evlatlarımız da 15 Temmuz’u anlatırken tutamayacak gözyaşlarını. ÖMER HALİS DEMİR’leri  ve onun gibi vatan uğruna şehit olmuş atalarını unutmayacak.

Bizlere hakkını helal et Ömer ağabey.  Vücudundan çıkan o 30 kurşunun hesabını soracaktır bu Türk halkı. Askerlik onuruyla yapılan bir meslektir ve sen askerlerin en onurlususun.  Senin gibiler oldukça, bu vatan bölünmez.

Seni seviyoruz toprak kokan adam…Yayınlanma Tarihi : 18.07.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin