Meme Kanserinde Farkındalık – Erken Tanı Hayat Kurtarıyor

Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde “Meme Kanserinde Farkındalık - Erken Tanı Hayat Kurtarıyor” sloganı ile meme kanseri bilgilendirme konferansı düzenlendi.

Toplumun her kesiminden kadınların ve erkeklerin yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda  meme kanseri konusunda bilinç, duyarlılık ve farkındalık oluşturulması hedeflendi. Toplantıda Üniversitemiz Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak tarafından meme kanserinin dünya ve Türkiye’de yıllar içinde artış gösteren büyük bir sağlık sorunu olduğu vurgulandı. Katılımcılar erken tanı konusunda uygulanacak yöntemler ve tarama programları, kendi kendine muayene konusunda bilgilendirildi. Meme kanserinde tanı ve tedavi yöntemleri ile kanserle başa çıkma konularında bilgi verildi. 

Konferans sonunda Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bekir Hakan Bakkal tarafından Prof. Dr. Güldeniz Karadeniz Çakmak’a teşekkür belgesi verildi.Yayınlanma Tarihi : 19.10.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin