Malzeme Bilimi Öğrenci Topluluğu ERDEMİR ve OBAL Alüminyum’u Ziyaret Etti

15 Aralık 2016 Perşembe günü, Malzeme Bilimi Öğrenci Topluluğu, Ereğli Demir ve Çelik (ERDEMİR) ve OBAL Alüminyum Fabrikaları’na teknik gezi düzenledi. Geziye Metalurji ve Malzeme Mühendisliği 1. ve 2. sınıf öğrencileri ile birlikte yabancı uyruklu öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mrutyunjay Panıgrahı ve Yrd. Doç. Dr. Barış Avar katıldı.

ERDEMİR Kurumsal İletişim Uzmanı Zafer Demirkan ve İş Güvenliği Uzmanı Kudret ÖZ eşliğinde yapılan gezide sırasıyla Liman Tesisleri, Kok Fabrikası, Yüksek Fırın, Sürekli Döküm Tesisleri, 2. Sıcak Haddehane ve 2. Soğuk Haddehane ziyaret edildi.

ERDEMİR ziyaretinin ardından öğleden sonraki bölümünde Kdz.Ereğli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yer alan OBAL Alüminyum T.A.Ş. ziyaret edildi. Tesiste alüminyum profil üretimi ve çeşitli özelliklerdeki kaplamaların yapıldığı alüminyum ekstrüzyon, boyahane, eloksal, mekanik işlem ve ahşap kaplama aşamaları görüldü ve bu aşamalar hakkında firma mühendislerinden bilgi alındı. Her iki tesis ziyaretinde de öğrenciler mühendislerle tanışma fırsatı buldu ve hem tesisler hem de sektör hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Teknik gezi sonuda öğrencilerimiz ülkemizin en büyük demir-çelik fabrikalarından biri olan ERDEMİR’i ve ardından OBAL Alüminyum’u ziyaret etmekten dolayı çok memnun olduklarını ve her iki firmaya da gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiklerini bildirdi.Yayınlanma Tarihi : 20.12.2016
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin