Maliye Öğrencilerinden “Kariyer Günü” Etkinlikleri

Üniversitemiz Maliye Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günü’ etkinliği 18 Nisan Perşembe günü Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sabah yapılan ilk oturuma Vergi Müfettişi Ulvi Cantürk Kaya, Gelir Uzmanı Melike Beder, SMMM Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Tayfun Biçer ve Maliye Bölümü Arş. Gör. Arınç Boz katıldı.

Moderatörlüğünü Maliye Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Recep Yücedoğru’nun yaptığı oturumda vergi müfettişliği, gelir uzmanlığı, serbest muhasebeci ve mali müşavirlik, bağımsız denetçilik, yüksek lisans ve araştırma görevlisi olabilmek için gerekli koşullar, mülakat sınavlarının içeriği ve mesleklerin maddi imkânları konularından bahsedildi.

Etkinliğin öğleden sonraki oturumunda ise Şekerbank Zonguldak Şube Müdürü Hüseyin Atıcı, Ziraat Bankası Zonguldak Şube Müdürü Metin Özçivelek ve Teknotime müdürü Bayram Çolak katıldı. Moderatörlüğünü Maliye Bölümü Öğr. Üyesi Doç.Dr. Mehmet Cural’ın yaptığı oturumda bankacılık sektörünün mali yapısı ve istihdam durumu, bankacı olmak isteyen adaylardan istenen özellikler, banka sınavlarının içeriği, özel sektörde iş yapmanın zorlukları ve getirdiği fırsatlar, kendi işini yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar ve özel sektörde işe girmek isteyen adaylarda olması beklenen yeterlilikler ele alındı.

Oturumlar sonunda katılımcılara teşekkür belgeleri ve hediyelerinin verilmesiyle etkinlik sona erdi.Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin