KOSGEB Destekleri Ve Girişimcilik Konularında Biyoloji Bölümüne Online Seminer Verdi

Üniversitemiz Biyoloji Bölümü kalite süreçleri kapsamında, FEDEK Dış Paydaşlar ve Bölüm Danışma Kurulu’nda alınan kararlar gereği, öğretim elemanlarımız ve öğrencilerimizin faydalanacağı toplantıların ikincisini çevrim içi olarak gerçekleştirdi.

01 Nisan Perşembe günü saat 12:00'de T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Zonguldak KOSGEB Müdürlüğü, Kobi Uzmanı Soner Kaynar tarafından, KOSGEB Destekleri ve girişimcilik konularında online bir seminer veridi. Mezuniyet sonrası kendi işini kurmak isteyen öğrencilerimizin büyük ilgi gösterdiği seminer sonrasında, Soner Kaynar öğrencilerimizin ve öğretim elemanlarımızın şirketleşme ve Geleneksel Girişimci Destek Programı başta olmak üzere KOSGEB destekleri konusundaki sorularını yanıtladı. Öğretim üyelerimizin ürüne dönüştürmeye yönelik yapacakları kendi çalışmalarına ve lisansüstü tezlere Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programları kapsamında destek sağlayabileceklerini belirtti. Destek programlarına başvuracak olan öğrencilerimizin Girişimcilik Sertifikası almalarının öneminden bahsederek, bu sertifikayı kurum sayfasına girerek e-devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilen eğitimlere katılarak alabileceklerini sistem üzerinden gösterdi. Konuşmasının ardından davetleri için biyoloji bölümü yönetimine, katılımları için öğretim elemanlarına ve öğrencilerimize teşekkür etti.

Biyoloji Bölüm başkanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel seminer sonrası faydalı sunumu ve açıklamaları için Soner Kaynar’a, destekleri için Zonguldak KOSGEB Müdürü Güven Aktaş’a, biyoloji bölümü öğretim elemanlarına ve öğrencilerine, Ar-Ge ve kalite süreçlerindeki desteklerinden dolayı rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya teşekkür etti.
 


Yayınlanma Tarihi : 05.04.2021
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin