Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı’ndan Rektörümüze Ziyaret

Kore Kültür Günü etkinlikleri çerçevesinde Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği,  Kore Kültür Merkezi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi işbirliği ile 03 Nisan Çarşamba akşamı düzenlenen ‘Kore Geleneksel Müzik ve Dans Gösterisi’ kapsamında üniversitemize gelen Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho ve Büyükelçililik Kültürel Etkinlik Uzmanı Yoon Seo Han Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’yı makamında ziyaret etti.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı Rektörümüze teşekkür eden Müsteşar Cho, bu tür kültürel etkinliklerin iki ülke arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğini belirtti. Kore kültürünü Zonguldak’ta tanıtmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Müsteşar, Koreli öğrencilerin Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde eğitim almasından memnun olacağını ifade etti.

Prof. Dr. Çufalı da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak ‘Kore Kültür Günü’ etkinliklerine ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını ifade etti. Çufalı, “İki ülke insanının da sıcakkanlı ve misafirperver olduğunu, bu tür kültürel etkinlikler sayesinde Türkiye ile Kore Cumhuriyeti arasındaki ilişkilerin daha da güçleneceğini söyledi.  Rektörümüz nazik ziyaretinden ötürü Müsteşara teşekkür ederek iki ülke arasındaki dostluğun devam etmesi temennisinde bulundu.

Ziyaret, Müstaşar Cho ile Rektör Çufalı’nın birbirine hediye takdimi ile son buldu.Yayınlanma Tarihi :
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin