Kariyer Merkezi Yeni Döneme Aktif Başladı

Kariyer Merkezi, 2017-2018 Akademik Yılında da öğrencilere yönelik etkinliklerine başladı. Yaz dönemi boyunca staj ve iş başvurusunda bulunacak öğrencilerin uğrak noktası olan Merkez, yeni akademik yılda özgeçmiş hazırlama, kariyer planlama ve mülakat hazırlıkları gibi konularda danışmanlık hizmetlerini sürdürecek. Merkez ayrıca farklı sektör temsilcilerini ve başarıları ile adından söz ettiren BEÜ mezunlarını öğrencilerle bir araya getirecek. 

Kariyer Merkezinin yeni dönem çalışmaları hakkında bilgi veren Mezunlarla İletişim Koordinatörü Esra Hacıoğlu, “Kariyer Merkezi, öğrencilerimizin gelecek hedeflerini belirlemede, hedeflerine uygun sektörü seçmelerinde, seçtikleri sektöre uygun özgeçmiş hazırlamada yön gösteriyor. Mesleki alanda iş deneyimi olmayan gençlerin en büyük sorunu ilk başvuruları ile mülakata kabul edilebilmek. Gençlerimizin sahip oldukları yetenek ve yetkinlikleri ifade edebilmelerinde, bunu özgeçmişlerine aktarabilmelerinde destek oluyoruz. Öğrencilerimiz Bilgi İşlem Daire Başkanlığı binasının ikinci katında bulunan ofisimizden randevu alabilirler. Yeni akademik yılda bu çalışmalarımız devam ettirirken öğrencilerin katılacağı farklı uygumalar da başlatacağız. İlk hedeflerimizden bir tanesi mentörlük uygulaması olacak. Önümüzdeki günlerde bu uygulamayla ilgili tüm akademik birimlerimize yönelik çalışmalarımızın ilk adımını atacağız. Kariyer Merkezinin çalışmalarını başlatan ve her aşamada destek veren Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Mahmut Özer’e teşekkür ediyorum. Merkezin ilk kuruluşundan bu yana destekleri ile bizleri motive ediyor. Öğrencilerimiz için keyif ve azimle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi. 

Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Kariyer Merkezinin çalışmalarını ilk günden bu yana memnuniyetle takip ettiğini belirterek “BEÜ “öğrenci merkezli” bir üniversitedir. Öğrencimiz her şeyin en iyisine ve en kalitelisine layıktır. Üniversitemizin sıralarında edindikleri bilgi ve deneyimleri meslek yaşamlarına aktarabilmelerinde ilk aşama istihdam şansı yakalayabilmeleri. Bu amaçla Kariyer Merkezimizi oluşturduk. Merkezimiz yaklaşık iki yılda öğrencilerimizin uğrak noktası haline geldi. Gerek danışmanlık hizmetleri gerek düzenlediği etkinliklerle öğrencilerimizin geleceğe dair vizyonlarına katkılar sağlamaya devam ediyor. Merkezin aktif yapısını sürdürmesindeki gayretleri dolayısıyla Mezunlarla İletişim Koordinatörü Esra Hacıoğlu’nu kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.Yayınlanma Tarihi : 20.09.2017
Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin